Дома Фудбал Репрезентации Идеалниот тим во групната фаза на Копа Америка без ниту еден Аргентинец (ФОТО)

Идеалниот тим во групната фаза на Копа Америка без ниту еден Аргентинец (ФОТО)

0

Со натпреварите изминатата ноќ Чиле – Уругвај и Еквадор – Јапонија беше ставен крај на групната фаза од Копа Америка.

Во четвртфиналето ќе се сретнат Бразил – Парагвај, Аргентина – Венецуела, Чиле – Колумбија и Уругвај – Перу.

Како и што е вообичаено на секое големо натпреварување се бира идеален тим на групната фаза, тоа го направи шпански „Мундо Депортиво“.

Овој медиум состави тим од играчите кои според нив најмногу покажаа на 46-тото издание на шампионатот во Јужна Америка. Формацијата на тимот е 4-2-3-1 и во него нема ниту еден Аргентинец.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Јувентус и Тотенхем понудија спектакл: Кејн со феноменален гол го засени дебито на Де Лихт (видео)

Јувентус и Тотенхем одиграа спектакуларен меч во Сингапур кој на крајот го добија „спарси“…