Дома Фудбал Англија Идеална трампа на Јуве и Арсенал – сите задоволни!

Идеална трампа на Јуве и Арсенал – сите задоволни!

Јувентус и Арсенал се во преговори за размена на играчи – Александре Лаказет и Даглас Коста.

Француските медиуми пренесуваат дека Јувентус е заинтересиран за напаѓачот на Арсенал, а Топџиите во исто време се подготвени да го продадат.

Јуве е спремен да го понуди на Арсенал Даглас Коста, кој веќе некое време фигурира како еден од оние за кои Старата дама ќе слуша понуди.

Арсенал наводно за Лаказет бара 35 милиони евра, а тука некаде е вредноста и на Коста, па нема да биде чудо ако се случи слична трампа како Пјаниќ – Артур.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Играч на Атлетико позитивен на Ковид-19

Атлетико Мадрид баш нема многу среќа со коронавирусот. Денес клубот од Мадрид го прекина т…