Дома Фудбал Германија Игра како во најдобрите денови: Геце потпиша нов договор

Игра како во најдобрите денови: Геце потпиша нов договор


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Германскиот фудбалер и херој на оваа репрезентација од Мундијалот во 2014 година, Марио Геце потпиша нов договор со Ајнтрахт Франкфурт со важност до 2026 година.

Геце минатото лето пристигна во Ајнтрахт од редовите на ПСВ и веднаш стана незаменлив во стартниот состав на тренерот Оливер Гласнер.

Со своите настапи Геце потсети на најдобрите денови кога го носеше дресот на Борусија Дортмунд. Искусниот 30-годишен играч за врска одигра 45 натпревари за клубот од Франкфурт во сите натпреварувања, постигна три гола и подели три асистенции.

Најголемиот успех во кариерата Геце го направи во таа 2014 година кога со својот гол во финалето и донесе светска титула на Германија. Покрај Борусија и ПСВ, го носеше и дресот на Баерн Минхен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…