Дома Фудбал Англија Играчот на Сити до Агуеро: Те сакам повеќе од жена ти, брат! (ФОТО)

Играчот на Сити до Агуеро: Те сакам повеќе од жена ти, брат! (ФОТО)

mendy aguero

Бранителот на трофејот во Премиер лигата Манчестер Сити славеше победа против Ливерпул во вчерашното големо дерби на Островот (2:1).

Еден од хероите на „граѓаните“ беше Серхио Агуеро кој беше стрелец на првиот погодок за домаќините.

После натпреварот Бенџамин Менди на Твитер објави фотографија со интересен текст.

„Те сакам повеќе од жена ти, брат“, гласи текстот под фотографијата на која Менди го бакнува Агуеро.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Фудбалер на Брајтон: Јас сум најдобриот играч за врска во Премиер лигата

Фудбалерот на Брајтон кој има 25 години, Ив Бисум, се смета себе за најдобар играч за врск…