Дома Фудбал „Играм каде тренерот ќе посака“

„Играм каде тренерот ќе посака“

Младиот и талентиран Шпанец, Брахим Диаз постигна погодок во победата на Милан над Селтик.

Диаз во Милан пристигна на позајмица од Реал Мадрид и синоќа постигна нов погодок. Игра на неколку позиции, а тоа очигледно не му претставува проблем.

„Многу сум среќен што сум овде бидејќи убаво се чуствувам во голем клуб како што е Милан.“ – изјави Диаз после натпреварот за Скај Спорт и додаде:

„Играм каде тренерот ќе посака. Знам дека морам да напредувам и среќен сум што работам токму во овој клуб.“

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Вајналдум: Клубот треба да се огласи за мојот договор

Играчот на Ливерпул, Жоржињо Вајналдум е во центарот на вниманието поради неговата иднина …