Дома Останати Кошарка Игор Кокошков повеќе не е селектор на Србија

Игор Кокошков повеќе не е селектор на Србија

Како и што се најавуваше Игор Кокошков повеќе не е селектор на националниот тим на Србија.

После неуспехот во квалификациите за Мундобаскетот, Кокошков се раздели со кошаркарскиот сојуз на Србија.

„КСС му посакува на Игор многу среќа и успех во понатамошниот дел од кариерата. Сојузот во наредниот период ќе ангажира нов селектор за што јавноста ќе биде навремено известена“, стои во соопштението од сојзуот.

Кокошков ја преземе репрезентацијата од Александар Ѓорѓевиќ после освоенто петто место на Мундобаскетот. Се надеваа Србите на чекор напред на Олимписките игри, но на крајот не се ни пласираа и тоа веројатно е главната причина за заминувањето на Кокошков.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Дуда Ивковиќ испратен во своето вечно почивалиште, на погребот присуствуваше и Антиќ 📸

Славниот Душан Дуда Ивковиќ денес беше погребан во Белград. На погребот присуствуваа голем…