Дома Видео Ибрахимовиќ си доби дрес од Ирвинг 🎥

Ибрахимовиќ си доби дрес од Ирвинг 🎥


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Златан Ибрахимовиќ доби заслужен мал одморо од тренерот Стефано Пиоли, а тој одмор Швеѓанецот го искористи да проследи и кошаркарски дуел во НБА лигата.

Ибрахимовиќ беше присутен на натпреварот помеѓу Бруклин Нетс и Милвоки. Во оваа прилика медиумите го снимија кога се поздрави со Кајри Ирвинг од кого доби дрес.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

На никој не му е јасно како Рома во оваа ситуација не доби пенал 🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Севиља вчера ја поб…