Дома Фудбал Останато Ибрахимовиќ од слободен удар го нокаутираше својот сонародник од Парма (ВИДЕО)

Ибрахимовиќ од слободен удар го нокаутираше својот сонародник од Парма (ВИДЕО)

Милан вчера ја победи Парма со 3:1, а во во овој натпревар видовме една интересна ситуација во која се најде Златан Ибрахимовиќ.

На почетокот од натпреварот, во 15. минута Ибрахимовиќ се спремаше да изведе слободен удар додека играчите на Парма се местеа во живиот ѕид. Силниот шут на Ибрахимовиќ заврши во лицето на неговиот сонародник од Парма Рикардо Гаљоло.

По ударот Гаљоло лежеше на теренот и побара лекарска помош. Воопшто не е прјатно кога ќе добиете топка во глава од Ибра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Клоп за Суперлигата: Ниту јас, ниту играчите до вчера не знаевме ништо

Од вчера во фудбалскиот свет актуелна е новата Суперлига која ја формираа 12 големи европс…