Дома Видео Ибрахимовиќ не треба да го провоцирате, тоа го покажа и вчерашниот натпревар

Ибрахимовиќ не треба да го провоцирате, тоа го покажа и вчерашниот натпревар

Златан Ибрахимовиќ повторно е јунак на Милан. Овој пат во градското дерби против Интер (1:2).

Ибра постигна два гола, а после вториот со раката гестикулираше како да сака да испрати порака на некој да продолжи да зборува.

После натпреварот новинарите го запрашаа зошто тоа го направил, а Швеѓанецот изјави дека сакал да испрати порака до некој на трибината.

„Некој од публиката нешто ми пееше и му порачав ‘ова е за тебе’.“ – изјави Ибра.

„Не се чувствувам како лав, туку веќе сум лав.“ – рече Ибра на прашањето дали се чувствува како лав.

„Ние сме на самиот почеток, одиме од натпревар во натпревар. Постои можност да го освоиме Скудето, ако веруваш во нешто, можеш да го постигнеш.“ – додаде Ибра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Малдини по победата против Рома соопшти одлични вести за навивачите на Милан

Ретко кој очекуваше дека после пет кола Милан ќе биде лидер во Серија А и тоа со само два …