Дома Фудбал Италија Ибрахимовиќ испрати порака до клубовите од Премиер лигата

Ибрахимовиќ испрати порака до клубовите од Премиер лигата


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Фудбалерот на Милан, Златан Ибрахимовиќ зборуваше за влијанието на парите во модерниот фудбал, поточно споредувајќи ги Премиер лигата и Серија А.

„Парите носат големи можности. Парите носат алтернативи кои можеби други работи не можат да ги донесат, а интересот за Премиер лигата е многу поголем отколку за Серија А, затоа и економијата е многу поголема“.

„Но, тоа ја прави ситуацијата многу повозбудлива бидејќи тогаш италијанските клубови се соочени со предизвикот да ги совладаат побогатите клубови. Сепак, сите ние сме професионалци и топката е тркалезна, па сигурно дека не се плашиме“, изјави Ибрахимовиќ.

Шведскиот напаѓач е надвор од терените поради повреда на коленото, моментално е во процес на рехабилитација и неговото враќање се очекува следната година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Шок за Рома: Абрахам ги скинал лигаментите

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Во последниот натпр…