Дома Фудбал Останато Зошто се уште нема официјално соопштение за трансферот на Меси?

Зошто се уште нема официјално соопштение за трансферот на Меси?

Иако сите веќе го потврдија трансферот на Меси во Интер Мајами, Аргентинецот и самиот зборуваше, но документацијата се уште не е целосно завршена.

Канеларот на МЛС лигата Дон Габер за „Скај Спорт“ истакна дека се работи на завршувањето на договорот на Меси.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Работиме на завршните детали од договорот со него. Наскоро ќе биде објавено официјалното соопштение“, изјави Гарбер.

Гарбер не крие дека трансферот на Меси во Интер Мајами посебно го радува.

„Навистина не можам да не сум среќен. Најдобриот играч на сите времиња дојде во МЛС лигата и тоа доволно зборува за нашиот статус и амбициите“, не го криеше задоволството Грабер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Халанд се посрамоти: Од неколку метри промаши – празен гол! 🎥

Ерлинг Халанд во денешното градско дерби против Манчестер Јунајтед го имаше едно од најгол…