Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Зинчеко: Ако сакаме да ја поминеме групата мораме да ја победиме Македонија

Зинчеко: Ако сакаме да ја поминеме групата мораме да ја победиме Македонија

Стефан Даскалов за Спортски од Букурешт

Македонската репрезентација со пораз го започна Европското првенство во Букурешт, а следен предизвик е селекцијата на Украина со која ќе играме во недела од 15:00 часот.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Украинците сметаат дека натпреварот со Македонија ќе им биде од клучно значење за пласманот во следната фаза. За Зинчеко победата е императив.

„Против Холандија направивме многу грешки и тоа не чинеше победа. Сепак продолжуваме понатаму. Мора да бидеме спремни за следниот натпревар. Сите знаат дека ако сакаме да ја поминеме групата мора да освоиме три бода со Македонија“, изјави Зинчеко.

Натпреварот помеѓу Македонија и Украина се игра во четврток од 15:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Охрид го обвини судијата Идризи за кражба: Најголемиот срам во македонскиот фудбал! 🎥

Денешниот натпревар од Втората македонска лига помеѓу Пелистер и Охрид го одлучи еден натп…