Дома Фудбал Зидан после новиот кикс: Не сме во криза!

Зидан после новиот кикс: Не сме во криза!

Реал Мадрид никако не успева да ја прекине серијата без победа и запиша четврто реми по ред, овој пат против аутсајдерот Еибар.

Сепак, терерот Зидан кој во моментов го има истиот ефект како Бенитез минатата сезона тврди дека неговиот тим не е во криза.


Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓


„Не сме во криза, туку само лошо трчаме. Имаме три нерешени резултати во првенството, притисокот е голем кога си на врвот, но тоа не значи дека ќе ја загубиме контролата. Она во што сум сигурен е дека мора да работиме повеќе, да бидеме поагресивни на почетокот на натпреварите како што било порано“, заклучи Зидан.

„Делуваше фрустрирачки она што го игравме на самиот старт на натпреварот. Во првото полувреме ние не ја игравме нашата игра, со која ги победуваме нашите противници. Второто полувреме беше многу подобро, но мислам дека доцна се разбудивме“, додаде Зизу.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Хаос во Гелзенкирхен: Се тепаа албански и српски навивачи! 🎥

Во Гелзенкирхен каде што вечерва треба репрезентацијата на Србија да игра против Англија с…