Дома Фудбал Зидан: Не се мешам во одлуките на судиите, но мислам дека беше фер

Зидан: Не се мешам во одлуките на судиите, но мислам дека беше фер

Синоќа во драматичен натпревар и полн со контроверзии Реал Мадрид го совлада Бетис со 3:2.

Црвениот картон на Емерсон и пеналот за Кралевите предизвикаа бура реакции во фудбалскиот свет, а тренерот на Реал, Зинедин Зидан повторно одби да ги коментира судијските одлуки.

„Има судија и тие тоа го анализираа. Мислам дека се што се случи беше фер. Никогаш не се мешам во судиските одлуки, нема да го сторам тоа и сега. Најважно е дека ние игравме најдобро што можеме. Задоволни сме што победивме и што освоивме три бода.“ – рече Зизу.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Додека го чекаат Гвардиола да потпише, „граѓаните“ најдоа негов наследник

Ситуацијата со договорот на Пеп Гвардиола почна да ги загрижува челните луѓе на Манчестер …