Дома Фудбал Лига на шампиони Зидан: Гладни сме за успех, но имаме проблеми

Зидан: Гладни сме за успех, но имаме проблеми

Реал Мадрид после репрезентативната пауза победи во Лигата на шампиони, но има лоши резултати во Примера.

Новинарите го прашаа тренерот Зинедин Зидан дали проблемот на Реал е недостастокот на мотивација.

„Јас и тимот и понатаму чуствуваме иста глад, но имаме многу проблеми. Кратка претсезона, повреди итн. Сепак, гладни сме и желни за успех. Тие работи никогаш не го напуштија клубот. Фудбалерите знаат каде се и што значи да се игра за Реал. Секогаш постои желба, па дури и кога играме лошо“, вели Зидан.

Реал Мадрид вечерва му гостува на Шахтјор Доњецк и се наоѓа пред императив победа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Голеада на „Олд Трафорд“: Јунајтед го елиминира Ливерпул🎥

Манчестер Јунајтед и Ливерпул одиграа фантастичен меч со пет гола во ФА Купот, а на крајот…