Дома Останати Зверев е олимписки шампион

Зверев е олимписки шампион

Откако во полуфиналето го елиминира најголемиот фаворит, Александар Зверев денес лесно стигна до златото на Олимписките игри.

Во финалето Зверев доминантно го победи Хачаров со 2:0 (6:3, 6:1).

Петиот тенисер во светот во финалето за 81 минути го победи Хачаров и стигна до златото.

Зверев во полуфиналето го победи првиот фаворит Ѓоковиќ, кој пак не успеа да дојде ни до бронза, откако загуби од Карељо Буста.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Mozzart во центарот на Скопје ја продолжи акцијата за помош на здравствените установи

Тетово, Битола, Штип, Скопје… Низата од донации во различни градови кои компанија Mo…