Дома Фудбал Лига на шампиони Звезда ги претстави дресовите со кои ќе игра во Лигата на шампионите (ФОТО)

Звезда ги претстави дресовите со кои ќе игра во Лигата на шампионите (ФОТО)

Втора сезона во низа Црвена Звезда ќе игра во групната фаза од Лигата на шампионите.

Вчера Звезда го елиминираше Јанг Бојс откако одиграа 1:1 во Белград, тој резултат Звезда ја одведе во групите затоа што во Швајцарија двата тима одиграа 2:2.

Денес клубот ги претстави дресовите за новата сезона кои се дизајнирани од компанијата „Макрон“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Ван Перси го советува Јунајтед: Купете го Кавани, тој е гол машина

Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Робин Ван Перси кој беше најдобар стрелец на кл…