Дома Фудбал Останато За рубриката верувале или не: Отпатувал на натпревар за својот клуб и – избегал од државата!

За рубриката верувале или не: Отпатувал на натпревар за својот клуб и – избегал од државата!

Од Хаити ни пристигнува вест за верувале или не.

Тамошниот клуб Арачи ФК во рамките на КОНКАКАФ Лигата на шампионите отпатува во Мексико на натпревар против Курз Азул, а помешу патниците бил и Вилијан Ексум кој пристигнувањето – исчезнал!

Не е тајна дека ситуацијата во Хаити е тешка за живот, а токму поради тоа Ексум се одлучил за бегство и во Мексико да започне нов живот. Според последните информации во Мекство го дочекале неговите роднини.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Барселона ќе му врачи отказ на Куман

Каталонските медиуми пренесуваат дека на крајот на сезоната Барселона најверојатно ќе му в…