Дома Останати За првпат од почетокот на пандемијата: Во САД се одигра натпревар пред полни трибини! 🎥

За првпат од почетокот на пандемијата: Во САД се одигра натпревар пред полни трибини! 🎥

Во најголем дел од Европа спортските натпревари се уште се играат пред празни трибини или со минимален број на гледачи, но во САД работите полека се враќаат во нормала.

Имено, во САД се одигра првиот настан пред полни трибини од почетокот на пандемијата. Во Тексас на безбол мечот помеѓу Тексас Ренџерс и Торонто Блу џејс присуствуваа 40.000 гледачи. Причина за ваквата слика која недостасуваше на спортските терени е имунизацијата на големиот број жители во државата Тексас.

Ќе потсетиме и во Русија за викендот на фудбалскиот натпревар помеѓу Спартак и Ростов на трибините присуствуваа 32.000 гледачи (тука).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Oфицијално: Флик го напушта Баерн!

Tренерот на Баерн Минхен Ханси Флик и официјално си заминува. Германскиот стратег за негов…