Дома Македонски спорт За првпат во историјата: Струга доби футсал клуб

За првпат во историјата: Струга доби футсал клуб

Денес за првпат во историјата фудбалскиот градот Струга доби футсал клуб.

Во Струга се основаше клубот Енхалон 2020. Основачи на клубот се Садик Волина, Мухамед Моме Шаиновски, Артан Џона, Благоја Бојчевски и Препарим Беќири.

„Иницијативата да формираме футсал-клуб пристигна по нашата желба да направиме нешто за овој град, за нашите млади луѓе кои треба да живеат здрав живот и да спортуваат“, велат од клубот Енхалон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Пред мечот Наполи-Рома Елмас бил погоден од трагичен настан во неговото семејство

Македонскиот фудбалер Елиф Елмас вчера ги одигра последните 15-тина минути во дербито поме…