Дома Видео За овој гол зборува цел свет: Ова не го можат ни Меси и Роналдо!?

За овој гол зборува цел свет: Ова не го можат ни Меси и Роналдо!?

0

Во словенечкото првенство беше виден еден од најатрактивните голови во Европа.

Натпреварот помеѓу Мура и Домжале заврши со резултат 5:1, а четвртиот погодок на домаќините беше вистинско ремек-дело.

Нико Котер изведе мајсторија за која уште долго ќе се зборува…Погледнете!


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Видео: Ваков ‘судир’ меѓу фудбалер и судија веројатно никогаш не сте виделе

Натпреварот од 15. коло во турската Суперлига помеѓу Бурсаспор и Анталијаспор го одбележа …