Дома Фудбал Останато За него Сити пред четири години плати 32 милиони евра, а денес тренира со четвртолигаш

За него Сити пред четири години плати 32 милиони евра, а денес тренира со четвртолигаш

Се сеќавате на Вилфред Бони, напаѓачот кој Манчестер Сити пред четири години доведе од Свонси за 32 милиони евра?

Денес 30 годишниот напаѓач е без клуб и тренира со четвртолигашот Њупорт.

„Одлично е да имате ваков играч во тимот. Се труди на тренинзите и е вистински професионалец“, го пофали тренерот на Њупорт, Мајк Флајн.

Бони во Сити одигра 46 натпревари и постигна 11 голови. На позајмицата во Стоук постигна само два гола, а потоа се врати во Свонси за 13 милиони евра.,

Во клубот во кој се прослави не супеа да ги повтори настапите од сезоната 2013/14 кога постигна вкупно 25 голови. Свонси испадна од лигата, а Бони не блескаше ниту во втората лига каде што на теренот помина само 181 минута и постигна еден гол.

Велшкиот клуб одлучи да го позајми во Ал Араби за ова лето да го раскине договорот со него.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Пред 23 години Карлос го изведе ремек-делото кое го проучуваа многу светски физичари (ФОТО+ВИДЕО)

На денешен ден пред 23 години на стадионот „Жерлан“ во Лион постигнат е еден од најславнит…