Дома Македонски спорт За Македонија против Украина во Прага може да навивате за 800 денари

За Македонија против Украина во Прага може да навивате за 800 денари

Билетите за навивачите на македонската репрезентација за натпреварот Украина – Македонија кој ќе се одигра на 14. октомври, 2023 г. на стадионот на Спарта во Прага се пуштени во продажба.

Билетите, по цена од 300 CZK (приближно 755 денари) можат да се купуваат електронски на следниот линк:


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


ЛИНКОТ – ТУКА.

Вкупниот број на билети кои се наменети за македонските поддржувачи во секторот од трибината на стадионот наменета за навивачи на македонската репрезентација изнесува 988. (блоковите F1, F2, F20, F21 од мапата на стадионот). 

Фановите кои ќе патуваат во Чешка, билетот за натпреварот Украина – Македонија може да го добијат во ПДФ форма откако ќе го завршат процесот на електронско купување на влезница. Едно лице со пополнети лични податоци може да купи најмногу четири билети. 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Што гледаше Стојанов?! Како Македонија Ѓорче Петров тука не доби пенал против Гостивар?! 🎥

Во единствениот денешен натпревар во последното коло од ПМФЛ денес Гостивар славеше победа…