Дома Фудбал Репрезентации За Бензема четири репрезентации се фаворити на Мундијалот

За Бензема четири репрезентации се фаворити на Мундијалот

Светското првенство во Катар е се поблиску и ќе започне в недела со натпреварот помеѓу Катар и Еквадор од 17:00 часот. Како што се наближува почетокот така и дел од фудбалерите ги кажуваат своите очекувања.


Роналдо плаче за гол, ќе слави ли Србија? - 13 ден ↓↓↓Карим Бензема сега ги откри според него фаворитите на Мундијал. Напаѓачот на Реал Мадрид издвои четири репрезентации меѓу кои секако беше и неговата Франција.

„Бразил со Винисиус и Родриго е фаворит, исто како Аргентина, Шпанија и секако Франција“, кратко изјави Бензема.

Првиот натпревар на Светското првенство Франција ќе го одигра на 22. ноември, потоа на 26-ти ќе се сретне со Данска и на 30-ти ќе игра со Тунис. Пред почетокот на Мундијалот се појавуваат и статисатики – ТУКА можете да погледнете кои клубови ќе имаат најмногу претставници.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Ракитиќ го „пецна“ Лукаку: Треба да ти платиме одмор во Сплит🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватска вчера с…