Дома Македонски спорт Мак фудбал Захариевски: Ги пополнивме испразнетите места, останува да се воиграме

Захариевски: Ги пополнивме испразнетите места, останува да се воиграме

Македонскиот прволигаш Струга Трим Лум според изјавата на тренерот Срѓан Захаривски заврши со активностите во зимскиот преоден рок.

„Подготовките течат според планот. Испразнетите места ги пополнивме и сега ни останува да ја воиграме екипата и да одговориме на предизвиците кои не очекуваат во првенството“, изјави Захариевски.

Најголема промена во Струга е заминувањето на еден од најдобрите играчи на овој клуб, Клинсман Цаке кој се пресели во Шкендија, како негова замена беше доведен искусниот Томе Китановски. Покрај Китановски пористигна и Дарко Илиески, а клубот го напушти и Флорент Османи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Официјално: Муарем Бајрами го продолжи договорот со Македонија Ѓорче Петров

Tренерот на Македонија Ѓорче Петров Муарем Бајрами ја продолжи верноста кон клубот во след…