Дома Фудбал Англија Затоа е „Специјален“: Мурињо како волонтер носи храна и лекови

Затоа е „Специјален“: Мурињо како волонтер носи храна и лекови

Тренерот на Тотнем, Жозе Мурињо се вклучи во химана акција за помагање на постарите лица кои се во самоизолација во Северен Лондон. 

Организацијата во која се приклучи Жозе Мурињо помага на повеќе од 1000 постари луѓе кои се дел од квартот.

Целиот свет е подгоден од пандемијата со коронавирусот, а во Британија има одлука старите луѓе да останат во свиоте домови, па Мурињо им носи храна, лекови и потребни работи…Секоја чест.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Toп 10 највредни клубови во светот: Реал Мадрид на врвот!

Реал Мадрид е највредниот клуб на светот според анализата на реномираниот „КПМГ“. Една од …