Дома Фудбал Англија Заслужено:Палмер најдобар млад играч во Премиер лигата

Заслужено:Палмер најдобар млад играч во Премиер лигата

Фудбалерот на Челзи Кол Палмер е најдобриот млад играч во Премиер лигата оваа сезона.

Играчот од средниот ред на Челзи беше прогласен за најдобар млад играч во конкуренција на Филип Фоден и Ерлинг Халанд од Манчестер Сити, Александар Исак од Њукасл, Коби Мејно од Манчестер Јунајтед, Букајо Сака од Арсенал и Вилијам Салиба и Дестини Удоџи од Тотенхем.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


Траката за Златната копачка во Премиер лигата, Палмер ќе ја заврши на второто место зад Ерлинг Халанд од Манчестер Сити, кој постигна 27 гола.

Палмер оваа сезона постигна 22 гола и 10 асистенции за Челзи во Премиерлигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Дерби на денот: Ќе се загинат ли „петлите“ меѓу „лалињата“?

Европското првенство е во полн ек, а денес се игра дербито во Групата Д помеѓу селекциите …