Дома Останати Кошарка НБА Зарем Леброн со ова не направи чекори? (ВИДЕО)

Зарем Леброн со ова не направи чекори? (ВИДЕО)

Лос Анџелес Лејкерси вчера остварија победа на гостувањето кај Јута.

Лејкерси одиграа одличен натпревар и на крајот остварија победа од 121:96. Одличен во триумфот на својот тим беше Леброн Џејмс кој натпреварот го заврши со 20 поени, 4 скока и 12 асистенции.

Интересен детал на овој натпревар се случи и кога во една ситуација Леброн престана да ја води топката. Тој топката ја зема во раце и направи неколку чекори. Цела сала бараше да бидат досудени чекори, меѓутоа судијата не се огласи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Шоу на Леброн против Пеликанс, Милвоки го доби дербито со Торонто (ВИДЕО)

Лос Анџелес Лејкерси победија во „Стејплс Центарот“ против Њу Орлеанс со резултат 118:109.…