Дома Фудбал Англија Зарем вака изгледа најскапиот голман на светот?

Зарем вака изгледа најскапиот голман на светот?

Кепа Аризабалага во летото 2018. година стана најскапиот голман на светот.

Челси за неговите услуги издвои 80 милиони евра, но шпанскиот чувар на мрежата не се прослави многу на Стемфорд Бриџ.

Веќе на големо се зборува за негово заминување. Веројатно тоа нема да го загрижи никој во тимот, бидејќи никој не е задоволен од неговите настапи.

Синоќа против Ливерпул Кепа прими пет голови. Можеше Челси да прими уште неколку поради лошите реакции на овој голман, а факт за тоа е ситуацијата од судиското продолжение.

После еден слободен удат за Ливерпул, топката се прошета низ шеснаесетникот, на неколку сантиметри од Кепа, но тој не ни помисли да реагира.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Халанд не може да поверува каква “ѕверка” тренира во Дортмунд

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Халанд имаше само пофални зборови за младиот фудбалер на о…