Дома Фудбал Лига на шампиони Започнува Лигата на шампионите: Кој е најголемиот фаворит за европскиот трон?

Започнува Лигата на шампионите: Кој е најголемиот фаворит за европскиот трон?


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Денеска започнува најелитното клупско натпреварување во Европа, Лигата на шампионите, а титулата ќе ја брани Манчестер Сити.

Пред денешните први средби беше направена и компјутерска прогноза околу процентот на шанси со кои најголемите фаворити влегуваат во битка за европскиот трон.

Според компјутерската симулација на „The Analyst“ во која се вклучени над 10.000 можни комбинации, Манчестер Сити е голем фаворит да ја освои титулата и оваа година

Суперкомпјутерот на популарниот статистички центар „Opta“ пресмета дека шансите на Сити да ја одбрани титулата се 38.9%.

Зад Сити, следуваат Баерн, Арсенал, Арсенал, Реал Мадрид, Интер…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Дефанзивците на Манче…