Дома Македонски спорт Мак ракомет Започна зимскиот одмор за главните играчи: Вардар против Нексе ќе игра со втор тим

Започна зимскиот одмор за главните играчи: Вардар против Нексе ќе игра со втор тим

Oдморот за главните играчи на Вардар започна една недела порано.

Европскиот шампион го обезбеди првото место во групата од СЕХА лигата, па против Нексе во недела на гости ќе оди практично вториот тим.

Со победата во Скопје против Татран Вардар си го обезбеди пласманот во плеј-офот од првата позиција, па сега во Нашице шанса ќе добијат помладите ракометари.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Толедо конечно ќе заигра: Едвај чекам да го облечам дресот на Вардар (ВИДЕО)

Жозе Толедо дојде како големо засилување за Вардар меѓутоа Бразилецот мораше да замине на …