Дома Фудбал Англија Заврши сезоната за Матип

Заврши сезоната за Матип

Фудбалерот на Ливерпул, Жоал Матип ја заврши сезоната поради повреда на стапалото.

Матип се повреди за време на дербито со Евертон на 21 јуни и го пропушти натпреварот со Кристал Палас.

„Оваа сезона нема да ја завршам на терен, а што се однесува до наредната сезона, се надевам дека од почетокот ќе му бидам на располагање на тимот“, истакна Матип.

Матип ќе пропушти осум преостанати дуели во Премиер лигата, но оваа сезона одигра важна улога во освојување на титулата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ловрен го напушта Енфилд и заминува далеку од Англија

Хрватскиот фудбалски репрезентативец Дејан Ловрен е пред заминување од Енфилд. Иако со Лив…