Дома Останати Кошарка Заврши сезоната за Андреј Јакимовски со Вашингтон Стејт

Заврши сезоната за Андреј Јакимовски со Вашингтон Стејт

Вашингтон Стејт Универзитетот рано го заврши својот настап кон најдобрите четири во НЦАА лигата.

Тимот на македонскиот супер талент Андреј Јакимовски и неговите соиграчи беа поразени во првиот натпревар од плеј-оф турнирот на дивизијата Пацифик-12.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Подобар од тимот на Куграс беше Аризона Стејт кој славеше со 64:59. Мечот се решаваше во последните секунди од мечот.

Македонскиот кошаркар кој имаше фантастичен почеток на сезоната во овој дуел не доби многу простор за игра и одигра само четири минути. Во тој период украде една топка и имаше еден непрецизен удар за два поени.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Миовски пресреќен: Чест ми е што сум во тимот на сезоната во Шкотска!

Репрезентативецот на Македонија, Бојан Миовски доби место во идеалниот тим на Премиер лига…