Дома Топ вести Завршен е трансфер на Ериксен во Премиер лигата!

Завршен е трансфер на Ериксен во Премиер лигата!

Кристијан Ериксен повторно ќе играм фудбал и тоа во Премиер лигата.

Најголемите островски медиуми меѓу кои е и реномираниот „Скај Спорт“ пренесуваат вест дека трансферот на Ериксен во Брентфорд и завршен, па наскоро треба да очекуваме и официјална потврда.

Данскиот фудбалер со клубот од Лондон ќе потпише договор до крајот на сезоната, а потоа ќе се разгледува можноста и за продолжување на договорот.

Ќе потсетиме Ериксен неодамна ја раскина соработката со Интер затоа што во Италија не е дозволено професионалните фудбалери да играат со вграден дефибрилатор, што не е случај во Англија.

Ериксен претходно порача дека сака да оди во клуб каде што ќе има простор за игра со цел да добие повик за Светското првенство Катар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Познато зошто е поместен почетокот на финалето во Лигата на шампионите

Организаторот направи пропуст, па финалето вечерва во Лигата на шампионите ќе започне подо…