Дома Фудбал Англија Жоржињо постави пенал рекорд во Премиер лигата

Жоржињо постави пенал рекорд во Премиер лигата

Вчера Челзи се врати на победничките патеки во Премиер лигата откако натпреварот со Астон Вила го доби со 1:3.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Големи заслуги за победата на „сините“ имаше Жоржињо кој постигна два гола од пенал. Жоржињо прво го изедначи резултатот, а потоа и ги постави конечните 1:3.

За италијанскиот репрезентативец ова беше 10. Реализиран пенал во оваа календарска година и во тој сегмент се искачи на првото место на вечната листа. Зад себе Жоржињо ги остави Ме Ле Тисиер и Стивен Џерард кои имаа по девет.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Хрватска со пресврт до убедлива победа 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватската репре…