Дома Фудбал Англија Жоргињо не помислува на заминување од Челси

Жоргињо не помислува на заминување од Челси

0

Италијанскиот репрезентативец Жоргињо нема намера да замине од Челси пред истекот на договорот.

Жоргињо има договор до летото 2023. година и планира да го одработи до крај, иако претходно се поврзуваше со Јувентус и својот поранешен тренер Сари.

„Имаме договор со Челси на долга стаза. Жоргињо сака да остане во Лондон уште четири години, до крајот на договорот.“ – вели неговиот менаџер Жоао Сантош.

Жоргињо во неделата беше јунак на Италија, погодувајќи за победа против Финска во 79. минута.

Оваа сезона е важен игра во играта на Сините кој ги предводи поранешниот играч и легенда на клубот Френк Лампард.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ројс среде интервју влезе во расправија со новинар: Доста ми е од твоите глупости! (ВИДЕО)

Борусија Дортмунд испушти победа против Ајнтрахт во Франкфурт, а тимот кој го предводеше М…