Дома Фудбал Останато Жоргињо го натера Нголо Канте да каже нешто кое сигурно ќе ве насмее (ВИДЕО)

Жоргињо го натера Нголо Канте да каже нешто кое сигурно ќе ве насмее (ВИДЕО)

Фудбалерите на Челзи се припремаат за новата сезона, а на интернет се појави едно интересно видео.

Имено, на видеото во главна улога е Нголо Канте кого јавноста го обожава поради неговата скромност.

Видеото го снимаше Жоргињо кој од Канте бараше да каже нешто кое не му одеше на Канте и на англиски звучеше навистина смешно. Кога го направи тоа Канте ги насмеа сите во авионот, но веруваме и сите оние кои го погледнале видеото.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Џабе беше голот со пета на Иличиќ, СПАЛ ја шокираше Аталанта (ВИДЕО)

Со вечерашниот натпревар помеѓу Аталанта и СПАЛ затворено беше 20. коло во Серија А. Атала…