Дома Фудбал Лига на шампиони Жозе Мурињо со тактика или „освестување“: По 219 дена, „Специјалниот“ се смилува на…

Жозе Мурињо со тактика или „освестување“: По 219 дена, „Специјалниот“ се смилува на…

По долго време, Лук Шо ќе го стартува мечот од последното коло од групната фаза во ЛШ, против московска ЦСКА на „Олд Трафорд“.

Овој меч за „Црвените ѓаволи“ нема резултатска важност, со оглед на тоа дека претходно ја обезбедија првата позиција во групата.

Лук Шо е стартер првпат оваа сезона, првпат по 219 дена.

Оваа сезона запиша два настапи, обата во Лига Купот, и тоа два пати од клупата.

Дали ова ќе го подобри неговиот статус во тимот, иако делува дека се мали шансите за тоа, останува да видиме.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Пиоли: Мечот против Јувентус вреди повеќе од три бода

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли призна дека „росонерите“ не играле на своето ниво против …