Дома Топ вести Жиру во јануари се сели во Италија

Жиру во јануари се сели во Италија


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Оливие Жиру не сака да биде резерва во Арсенал и е спремен да ја промени редината во зимскиот преоден рок, пренесуваат англиските медуми.

„Мирор“ пренесува дека најсилен интерес за неговиот потпис покажува Наполи, кој сака да го донесе во јануари како замена за повредениот Милик.

Жиру оваа сезона само еднаш беше стартер, откако Венгер одлучи Алексис Санчез да го игра во врвот на нападот, па Французинот главно ја грее клупата.

Жиру има договор со „топџиите“ до 2018 година, јавно призна дека не планира да го продолжи, па поради тоа Арсенал е спремен да го продаде во зимскиот преоден рок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Инзаги го сака Милинковиќ-Савиќ во Интер

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Се…