Дома Видео Жестока тепачка на навивачи поради графит во Будва 🎥

Жестока тепачка на навивачи поради графит во Будва 🎥


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Изминатата вечер во Будва околу 23:30 часот имало жестока пресметка помеѓу навивачи во која се користеле факели и камења.

Црногорските медиуми објавија дека во тепачката учествувале членови на групата „Варвари“ од Подогорица кои се навивачи на Црвена Звезда. Причината поради која настанал целиот хаос бил графит.

Инцидентот завршил со повреда на неколку лица, а било оштетено и едно возило.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Хит видео: Британски комичар го имитираше Ѓоковиќ – ќе бидам најдобар во галаксијата! 🎥

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Џош Бери е познат британски комичар …