Дома Видео Жестока тепачка на навивачи поради графит во Будва 🎥

Жестока тепачка на навивачи поради графит во Будва 🎥

Изминатата вечер во Будва околу 23:30 часот имало жестока пресметка помеѓу навивачи во која се користеле факели и камења.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Црногорските медиуми објавија дека во тепачката учествувале членови на групата „Варвари“ од Подогорица кои се навивачи на Црвена Звезда. Причината поради која настанал целиот хаос бил графит.

Инцидентот завршил со повреда на неколку лица, а било оштетено и едно возило.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Улична пресметка на навивачи на Англија и Велс 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Англија и Велс ќ…