Дома Фудбал Репрезентации Жени ќе судат на Копа Америка

Жени ќе судат на Копа Америка

Натпреварите на Копа Америка која ќе се одржува следниот месец за првпат ќе ги судат и жени, објави КОНМЕБОЛ.

Копа Америка ќе се одржува од 20-ти јуни до 14-ти јули, а домаќини се Соединентите Американски држави.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


На турнирот ќе има 101 судија вклучувајќи и осум жени. Правда на Копа Америка ќе делат: Едина Алварез од Бразил, Марија Викторија Пенсо од САД, Татијана Гузман од Никарагва, Неуза Бак од Бразил, Мари Бланко од Колумбија, Мигдалиа Родригез од Венецуела и уште две Американски Брук Мајо и Кетрин Несбит.

„Ова е важна обврска која КОНМЕБОЛ ја презема во 2016 година“, стои во соопштението од оваа организација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Во Реал Мадрид немаат дилеми кој ќе биде капитен по Начо

Шпанскиот фудбалер Начо Фернандез вчера прифатил двегодишна соработка од Ал Кадсија и таму…