Дома Фудбал Останато Жените во фудбалот можат да бидат по груби и од мажите (ВИДЕО)

Жените во фудбалот можат да бидат по груби и од мажите (ВИДЕО)

0

На Светското првенство за жени во натпреварот помеѓу Холандија и Камерун видовме еден несмасен потег кој можеше да заврши со сериозна повреда.

Во 37-та минута од оваа средба фудбалерката на Камерун Нго Мбелек при обид да ја избие топката високо ја крена ногата и ја удри во раката противничката. Фудбалерката на Холандија имаше голема среќа во овој дуел затоа што малку недоставаше ногата на Мбелек да заврши во нејзиното лице.

За оваа груба игра Камерунката заработи жолт картон.

 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

На денешен ден дебитираше момчето кое ја промени фудбалската историја (ВИДЕО)

На тој 16-ти откомври во завршницата од натпреварот против Еспањол вчезе момчето со бројот…