Дома Фудбал Останато Желбите на Конте за јануарскиот преоден рок

Желбите на Конте за јануарскиот преоден рок

Новиот тренер на Тотенхем, Антонио Конте инсистира да бидат активни во јануарскиот преоден рок.

Спортскиот директор на клубот, Фабио Паратичи, како и тренерот Конте не ги кријат имињата на петте желби кои сакаат да ги купат во следниот период.

На листата со желби се тројца фудбалери од Серија А, а тоа се Николо Барела, Франк Кеси, како и Душан Влаховиќ. Конте е во одлични односи со Барела со кој соработуваше во Интер, но тој во моментов е најскап избор, па поради тоа втората опција е Кеси.

Кеси и Влаховиќ имаат договори до следното лето, па Тотенхем се надева дека во јануари нема да биде премногу висока цената на играчите.

Четвртата желба е Денис Закарија од Борусија Менхенгладбах, а тој има договор со германскиот гигант, но и желба да игра во Премиер лигата.

Последен на листата на Паратичи и Конте е дефанзивецот на Фенербахче, Ким Мин-Же, кој треба да ја засили одбранбената линија пред голманот Уго Лорис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Фудбалерот кој го испровоцира црвениот картон на Нуњез добивал закани по живот

Дарвин Нуњез нема по добро да го памети мечот против Кристал Палас, откако доби црвен карт…