Дома Фудбал Останато Ждреб ЛЕ: Две големи дербија во четвртфинале

Ждреб ЛЕ: Две големи дербија во четвртфинале


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Попладнево во Нион се одржа ждребот за второто по ранг европско натпреварување, Лига Европа.

Ждребот донесе исклучително возбудливи четвртфинални дуели, а најголемо внимание секако привекува дуелот меѓу Манчестер Јунајтед и Севиља.

Четвртфинални парови:

Манчестер Јунјатед – Севиља

Јувентус – Спортинг Лисабон

Баер Леверкузен – Ројал Унион

Феенорд – Рома

Во полуфиналето ќе играат подобриот од дуелот Јувентус – Спортинг против победникот од дуелот Манчестер Јунајтед – Севиља.

Во второто полуфинале подобриот од дуелот Феенорд – Рома ќе се сретне со победникот од дуелот Леверкузен – Унион.

Првите натпревари се играат на 13 април, а реванш дуелите се една недела подоцна, односно на 20 април.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Oфицијално: Гави е „аматер“ и може бесплатно да замине на лето!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ На официјал…