Дома Македонски спорт Мак ракомет Ждреб за ракометната Суперлига: Вардар и Е.Пелистер ќе играат уште во четвртото коло

Ждреб за ракометната Суперлига: Вардар и Е.Пелистер ќе играат уште во четвртото коло

Во просториите на Ракометната федерација на Македонија денес беше излвечена ждрепката за сезоната 2021/2022 во машката Суперлига.

Ждребот сакаше шампионот Вардар и вицешампионот Еурофарм Пелистер кои и во новата сезона сезона ќе бидат најголеми фаворити за титулата да се сретнат уште во четвртото коло. Во Скопје натпреварот ќе се игра 25/26 септември, а во Битола 18/19 септември.

СУПЕРЛИГА ПРВО КОЛО

Вардар 1961 – Скопје 2020
Радовиш – Струга
Охрид – Тиквеш 2014
Еурофарм Пелистер – Еурофарм Пелистер 2
Бутел Скопје – Прилеп
Металург – Пролет 62

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Штип по пет години повторно има женска екипа во ракометната елита на Македонија!

Штипскиот женски ракомет тивко и ненаметливо повторно ќе ги заплиснува елитните прволигашк…