Дома Македонски спорт Мак ракомет ЕХФ со моќно видео го најави настапот на Вардар на фајнл-фор

ЕХФ со моќно видео го најави настапот на Вардар на фајнл-фор

0

Македонската спортска јавност денес доби добри вести за спасувањето на РК Вардар кој по се изгледа и во наредните години ќе го гледаме во силен состав.

Додека пристигнуваат добри вести од домашната јавност, ЕХФ пред фајнл-форот во Келн објави едно моќно видео со кое го претставува македонскиот ракометен бренд.

Завршниот турнир на Лигата на шампионите ќе се одржи на 1 и 2 јуни, а противник во полуфиналето на Вардар ќе му биде Барселона.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Анализа и предлог типови: Манчестер Сити – Тотенхем

Веќе во второто коло од Премиер лига не очекува големо дерби каде што силата ќе ја измерат…