Дома Македонски спорт Мак фудбал Ернест Ѓока повеќе не е тренер на Шкендија!

Ернест Ѓока повеќе не е тренер на Шкендија!

Како и што се очекуваше после катастрофата во европските натпревари Шкендија го отпушти Ернест Ѓока.

Македонскиот шампион официјално сооошти дека Ѓока повеќе не е тренер на актуелниот македонски шампион. Ѓока во Тетово пристигна во 2019 година откако го наследи Ќатип Османи.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Во наредниот период ќе биде објавено кој ќе биде новиот стратег на тетовци.

Отказот за Ѓока едноставно беше неизбежен после четирите порази со Мура и Рига, а во тие натпревари Шкендија не постигна ниту еден гол.

Фото: Шкендија

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Дани Алвеш пред два месеци излезе од затвор, а сега отвори фирма

Само два месеци откако беше пуштен од затвор по казната од четири и пол години затвор за с…