Дома Македонски спорт Мак фудбал Ермеди Адем од Македонија Ѓ.П изведе РЕМЕК-ДЕЛО во Анталија! 🎥

Ермеди Адем од Македонија Ѓ.П изведе РЕМЕК-ДЕЛО во Анталија! 🎥

Македонија Ѓорче Петров денес запиша уште еден пораз на подготовките во Анталија, меѓутоа во натпреварот со Минај се истакна младиот Ерменди Адем.

Тимот од Ѓорче имаше негатива од 2:0 против украинскиот тим, а во самата завршница после една комбинација адем со вистински проектил ја погоди противничката мрежа.

Голот можете да го погледнете на 1:27:30 од видеото.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Трајковски се враќа во Италија, ќе игра со Пандев?

Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски најверојатно ова лето ќе се врати во Ит…