Дома Фудбал Лига на шампиони Енрике по поразот: Знаевме дека ќе биде тешко…

Енрике по поразот: Знаевме дека ќе биде тешко…

ПСЖ вчера беше поразен од Борусија Дортмунд и сега ќе се надева во реваншот на свој терен дека може да ја надополни негативата. се потпира на

Тренерот на францускиот тим, Луис Енрике по натпреварот изјави дека се свесни за неговата тежина.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


“Сите знаевме дека ќе биде тешко. Ова е полуфинале на Лигата на шампионите. Нашата соблекувална е малку тажна бидејќи двапати ја погодувавме рамката од голот, Овој стадион е фантастичен и навивачите на Борусија знаат како да го поддржат својот тим“, изјави Енрике по натпреварот.

Двата тима создадоа голем број на шанси. Сепак, тие дадоа гол, а ние не. Сакавме да играме пресинг, но Борусија е одлична на топката“, додаде стратегот на ПСЖ.

Реваншот е следниот вторник во Париз.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…