Дома Фудбал Репрезентации Енрике за изоставувањето на Рамос: Се држам до она што е најдобро за Шпанија

Енрике за изоставувањето на Рамос: Се држам до она што е најдобро за Шпанија

Селекторот на Шпанија, Луис Енрике денес го објави списокот со патници на Европското првенство, а најголемо изненадување е што на него го нема Серхио Рамос.

Нормално, новинарите на прес-конференција ги интересираше зошто Рамос не е во составот.

„Долго размислував за оваа одлулка. Вчера имавме приватен разговор. Не беше лесно, но морам да се држам до она што е најдобро за репрезентацијата. Во овој момент не може да игра и тренира, а нас ни требаат играчи кои се во ритам и во форма за најдобро да се претставиме. Му кажав да биде себичен да игра најдобро што може за клубот и во иднина секако дека може да се врати“, објасни Енрике.

Списокот на Шпанија за ЕП – тука.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Алиоски со емотивна порака се збогува од Лидс🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски денес преку видео порака се збогува со навивачи…